header_image
Po trudach dwudniowych zmagań przyszedł moment na podziękowania i wyróżnienie zwycięzców. Jako pierwsi pojawili się na podium najmłodsi, którzy chyba najabardziej niecierpliwie czekali na werdykt. W kategorii nowicjuszy, którzy rozpoczęli naukę w sekcjach dopiero w tym roku szkolnym, wśród dziewcząt z rocznika 2010 srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski wywalczyła dla nas po efektownej dogrywce Agnieszka Gawrońska z Pliszczyna, wyprzedzając Emilię Bielecką ze Szczebrzeszyna. Złoto przypadło Aleksandrze Czop z klubu Bushido. W kategorii chłopców z najmłodszego rocznika całe podium należało do sekcji z Lublina. Trzecie miejsce i medal brązowy zdobył Antoni Dołęga, srebro wywalczył Wiktor Gudzowski, a złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobył Jeremi Januszewski. Potrójnym sukcesem cieszyli się także chłopcy z rocznika 2009. Tu tytuł mistrzowski i złoty medal zdobył Igor Kowal wyprzedzając srebrnego medalistę Jana Pietraszka, a medal brązowy wywalczył Karol Habza.
Po raz kolejny zawodniczkę spod znaku Tsubame zobaczyliśmy na podium w kategorii dziewcząt z rocznika 2009-2008. Ten miły akcent to trzecie miejsce i brązowy medal Matyldy Kalisz. Srebro w tej kategorii zdobyła Wiktoria Wlizło ze Szczebrzeszyna, a złoto i tytuł mistrzowski Weronika Olczyk z sekcji w Zwierzyńcu. W starszej kategorii wiekowej rocznika 2007 dziewczęta konkurowały z chłopcami i jak się okazało wcale nie były gorsze. Złoty medal i tytuł mistrzowski zdobył wprawdzie Ignacy Januszewski z Lublina, ale pozostałe miejsca na podium opanowały dziewczyny. Srebrną medalistką została Zuzanna Smyk, również z Lublina, a medal brązowy zdobyła Kornelia Wlizło. W kategorii mieszanej dziewczęta-chłopcy z rocznika 2006 doskonale wypadły nasze dziewczyny. Medal srebrny i tytuł Wicemistrzyni Polski zdobyła Agata Kalisz z Lublina, a złoto i tytuł mistrzowski wywalczyła jej partnerka Maria Kawalec. Brązowy medal w tej kategorii przypadł Dominice Bednarz z klubu Bushido.
Po dekoracji zwycięzców w kategorii nowicjuszy przyszedł czas na stopnie młodzieżowe. W najmłodszej grupie wiekowej z rocznika 2008-2010 w kategorii 5 kyu młodzieżowe dziewcząt doskonale spisała się Nikola Burak z Pliszczyna zdobywając złoto i tytuł Mistrzyni Polski (nieobecna w czasie dekoracji). Srebrny medal wywalczyła Sandra Pawelczyk, a brązowy Antonina Biczak (obie z klubu Bushido). W grupie wiekowej 2005-2007 dziewcząt trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła reprezentantka Lublina Małgorzata Godek (nieobecna w czasie dekoracji), a srebrny Jagoda Smolej z Podhala i ten medal wręczono już poprzedniego dnia. W tej sytuacji na najwyższym podium stanęła tylko Aleksandra Michalczyk dopisując kolejne złoto i tytuł mistrzowski reprezentacji Tsubame. W kategorii 5 kyu młodzieżowe chłopców z rocznika 2009 na podium zobaczyliśmy dwie jaskółki za sprawą Bartosza Wójcika z Lublina, który zdobył trzecie miejsce i medal brązowy, a następnie Marcela Komsty reprezentującego sekcję w Bogucinie, który wywalczył srebro i tytuł wicemistrzowski. Zwycięzcą w tej kategorii okazał się Jakub Pańczyk z klubu Bushido.
W kategorii 5 kyu młodzieżowe chłopców z rocznika 2008 trzecie miejsce zajął Wiktor Zaręba z sekcji w Zwierzyńcu. Srebrny medal i tytuł wicemistrzowski zdobył Tymoteusz Michalczyk z Lublina, a Mistrzem Polski został Nataniel Nowicki i obronił w ten sposób tytuł zdobyty dla naszych barw przed rokiem w kategorii nowicjuszy. W tej samej kategorii chłopców z rocznika 2005-2007 całym podium zawładnęli zawodnicy spod znaku Tsubame. Trzecie miejsce i medal brązowy zdobył Remigiusz Kokowicz z sekcji w Niedrzwicy, srebro wywalczył Leon Kowal z Lublina, a Mistrzem Polski i złotym medalistą został jego kolega klubowy Adrian Węgrzyn. W kategorii niższych stopni młodzieżowych 4 kyu wypadki i choroby wyeliminowały z naszej reprezentacji dwie silne zawodniczki i honoru Tsubame musiała bronić tylko Ewa Głodowicz. Nie zawiodła zdobywając trzecie miejsce w gronie reprezentantek z rocznika 2005-2006. Srebro wywalczyła Magdalena Zych ze Szczebrzeszyna, a po tytuł mistrzowski sięgnęła jej koleżanka Kamila Dziadosz.
Stratę w kategorii dziewcząt wynagrodzili nam chłopcy zdobywając pozycje medalowe zarówno w rywalizacji rocznika 2008-2010 jak i starszych z rocznika 2006-2007. W grupie młodszej trzecie miejsce zajął Bartosz Zych ze Szczebrzeszyna. Srebro i tytuł wicemistrzowski wywalczył Oleksandr Petrenko z Lublina, a po tytuł Mistrza Polski sięgnął jego kolega klubowy Adrian Żuchowski. W grupie starszej złotym medalistą został Antoni Stepuch z Lublina, a Wicemistrzem Polski jego kolega klubowy Jakub Prażmo (nieobecny w czasie dekoracji). Medal brązowy wywalczył Szymon Świstowski ze Szczebrzeszyna. W kategorii stopni młodzieżowych 3 kyu dziewczęta rywalizowały z chłopcami i tu najlepszą okazała się Aniela Wójtowicz z sekcji w Niedrzwicy. Srebrny medal i tytuł wicemistrzowski wywalczył Jakub Sierkowski ze Szczebrzeszyna, a medal brązowy zdobył reprezentant Lublina Mikołaj Prażmo (nieobecny podczas dekoracji). W kategorii stopni młodzieżowych 2 kyu nie wystawiliśmy reprezentantów i tu tryumfował Maksymilian Małyszka przed Michałem Wyłupkiem i Simone Pędzich (wszyscy ze Szczebrzeszyna). Z kolei w kategorii młodzieżowe 1 kyu medalami na podium podzieliły się dziewczyny ze Śląska.
Na swój szcześliwy moment musieliśmy więc poczekać do kategorii stopni uczniowskich. Wśród dziewcząt z rocznika 2004-2005 w kategorii 7 kyu trzecie miejsce i medal brązowy zdobyła Martyna Rybkowska z sekcji w Bogucinie, a srebro i tytuł wicemistrzowski Daria Pyda z Pliszczyna. Złoty Medal i tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Alicja Kalisz z Lublina. W grupie starszej z rocznika 2001-2003 zwyciężyła Klaudia Lipkowska z Niedzicy (nieobecna w czasie dekoracji). Srebrny medal i tytuł wicemistrzowski wywalczyła Zuzanna Głodowicz z Lublina, a medal brązowy zdobyła Emilia Wójtowicz z sekcji w Niedrzwicy. W kategorii 7 kyu chłopców z rocznika 1999-2003 zdobywcami dwóch pierwszych miejsc zostali zawodnicy Podhala Kacper Hajnos i Jan Ciaś, którzy otrzymali swoje swoje medale już w dniu poprzednim. W tej sytuacji na podium pojawił się tylko Sebastian Maruszak, który wywalczył dla sekcji w Lublinie trzecie miejsce i medal brązowy.
W młodszej grupie z rocznika 2004-2006 całe podium opanowali zawodnicy spod znaku Tsubame. Stawka była tu wyjątkowo wyrównana, a wszyscy zawodnicy byli już w przeszłości medalistami mistrzostw województwa. Dlatego rywalizacja między nimi była niezwykle ciekawa, a jej wynik trudny do przewidzenia. Ostatecznie trzecie miejsce zajął Mateusz Matejko z Lublina (nieobecny podczas dekoracji). Medal srebrny wywalczył Bartosz Ciesielczuk z Pliszczyna, a złoto i tytuł Mistrza Polski zdobył Tobiasz Nowicki z Lublina. Dekoracje w kategorii stopni uczniowskich 6 kyu odbyły się niestety pod nieobecność złotych medalistów z Podhala. W kategorii dziewcząt najlepszą okazała się Julia Kurańda, a tytuł wicemistrzowski i srebrny medal wywalczyła dla nas Barbara Gawrońska z sekcji w Pliszczynie. Brązowy medal zdobyła Katarzyna Skóra ze Zwierzyńca. W kategorii chłopców doskonale spisali się zawodnicy z Pliszczyna zdobywając dla naszych barw kolejne dwa medale. Brązowy wywalczył Bartosz Golczewski, a srebrny i tytuł Wicemistrza Polski Jakub Burak. Zwyciężył Szymon Lipkowski z Podhala.
W kategorii stopni uczniowskich 5 kyu rywalizacja między kobietami i mężczyznami zakończyła się porażką tych ostatnich, ale i wielkim sukcesem zawodników Pliszczyna. Trzecie miejsce i medal brązowy zdobył Mikołaj Bujak. Srebro i tytuł wicemistrzowski wywalczył Bartłomiej Pyda, a Mistrzynią Polski i złotą medalistką została Adrianna Gnioska. W kategorii stopni uczniowskich 4 kyu kobiet starły się utytułowane zawodniczki i wielokrotne medalistki mistrzostw województwa. Po cichu liczyliśmy na sukces naszych zawodniczek, ale groźne były także reprezentantki Bushido Julia Ostaszewska i Paulina Pańczyk. W ostatecznej rozgrywce Paulina zajęła trzecie miejsce, a tytuł wicemistrzowski i srebrny medal wywalczyła Agata Piskorowska z Lublina (nieobecna w czasie dekoracji). Mistrzynią Polski została Agnieszka Kasperek z Pliszczyna. W kategorii mężczyzn wynik był równie trudny do przewidzenia, a ostra rywalizacja między dziewięcioma zawodnikami zakończyła się wielkim sukcesem reprezentantów Pliszczyna. Na trzecim miejscu znalazł się Wojciech Golczewski, a srebrny medal zdobył Dawid Polak z Gliwic. Mistrzostwo Polski i złoty medal wywalczył Kamil Kasperek.
W kategorii stopni uczniowskich 3 kyu naszymi faworytami i kandydatami do podium byli Natalia Sulowska i Karol Kuczmaszewski z Pliszczyna. Na tle bardzo wyrównanej stawki ich występ bardzo nam się podobał i chociaż nie do końca zgadzamy się z sędziowskim werdyktem musimy go uznać. Mistrzem Polski i złotym medalistą został Patryk Kraj z Gliwic, tytuł wicemistrzowski wywalczył Damian Bartkowski z Podhala (nieobecny w czasie dekoracji). Honor naszych barw obronił Karol Kuczmaszewski zdobywając trzecie miejsce i medal brązowy. W kategoriach stopni uczniowskich 2 kyu i 1 kyu kobiet nie mieliśmy swoich reprezentantów, za to bardzo nas ciekawiło rozstrzygnięcie rywalizacji między Krzysztofem Głodowiczem i zawodnikami klubu Bushido w kategorii 1 kyu mężczyzn. Ostatecznie trzecie miejsce i medal brązowy zdobył Eryk Poznański, a srebrny i tytuł wicemistrzowski Mateusz Balicki. Mistrzem Polski i złotym medalistą został Krzysztof Głodowicz. Za chwilę mieliśmy okazję zobaczyć go ponownie na podium podczas dekoracji najlepszych par w walce pokazowej parami. W kategorii stopni uczniowskich 7 kyu doskonale spisali się zawodnicy Pliszczyna Daria Pyda i Damian Kozłowski zdobywając trzecie miejsce i medal brązowy. Srebrnymi medalistkami zostały dziewczyny Bushido Amelia Małek i Justyna Litwin. Zwyciężyła para mieszana Zuzanna Głodowicz i Krzysztof Głodowicz, a ich pokaz był rzeczywiście godny tytułu mistrzowskiego.
Kolejnym miłym akcentem była dla nas dekoracja medalistów w kategorii stopni uczniowskich 6 kyu, gdzie zwycięską parą okazały się reprezentantki Pliszczyna Barbara Gawrońska i Adrianna Gnioska. Srebrny medal w tej kategorii wywalczyły Justyna Litwin i Justyna Skóra. W kategorii wyższych stopni mieliśmy jeszcze swoich reprezentantów na poziomie 4 kyu. Para z Pliszczyna Kamil Kasperek i Jakub Burak odrobinę się pogubiła i w osterj rywalizacji być może to zadecydowało o miejscu poza podium. Tym nie mniej ich indywidualny sukces jest dla nas wystarczającym powodem do dumy. 
Tak naprawdę ze Szczebrzeszyna nikt nie wyjechał bez medalu bo organizator nagrodził wszystkich zawodników specjalnym medalem pamiątkowym za uczestnictwo i był to wyjątkowo miły akcent zwłaszcza dla najmłodszych. W rzeczywistości przecież wszyscy wygrali, nawet jeśli tym razem nie udało się stanąć na podium. Dla nas najważniejsze jest to, że swoim startem pokonali własne słabości i obawy, a na te sportowe sukcesy przyjdzie jeszcze czas. Tego życzymy wszystkim w kolejnej edycji mistrzostw.
We wszystkich kategoriach i konkurencjach mistrzostw zawodnicy spod znaku Tsubame zdobyli 53 medale w tym: 19 złotych, 17 srebrnych i 17 brązowych. Sekcja w Lublinie zgromadziła 32 krążki (13 złotych, 10 srebrnych i 9 brązowych), a sekcja w Pliszczynie - 16 medali (5 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych). Trzy medale (1 złoty i 2 brązowe) zdobyli zawodnicy z Niedrzwicy, a jeden srebrny i jeden brązowy z Bogucina. Serdecznie gratulujemy.
Więcej zdjęć w galerii